Beautyvise

Depilacja laserowa – co to jest i jak wykonać zabieg w domu

Czym dokładnie jest Depilacja laserowa IPL

Depilacja światłem to metoda usuwania owłosienia, która wykorzystuje światło impulsowe (IPL), czyli fale laserowe o różnej długości. Urządzenie emituje światło, które jest pochłaniane przez melaninę – pigment odpowiedzialny za zabarwienie skóry.  Światło zamienia się w energię, która niszczy mieszki włosowe, co skutkuje trwałym usunięciem włosków. Depilacja światłem jest skuteczna zwłaszcza dla osób z ciemnymi włosami, ponieważ melanina absorbuje światło bardziej efektywnie. 

Jak często używać?

Depilatory laserowe mogą być stosowane w domu lub w gabinetach medycyny estetycznej. Zaleca się stosowanie depilatorów laserowych 2 razy w miesiącu lub raz w tygodniu w przypadku szczególnie bujnego owłosienia. Po regularnym stosowaniu przez okres 2 miesięcy widoczne są pierwsze efekty, a po paru miesiącach można zmniejszyć częstotliwość użycia. 

Poradnik krok po kroku jak korzystać

1. Przygotuj skórę: przed depilacją laserową należy ogolić depilowaną powierzchnię maszynką jednorazową, a następnie dokładnie umyć i osuszyć skórę. 

2. Ustaw urządzenie: przed pierwszym użyciem depilatora laserowego należy odpowiednio dobrać moc. Moc emitowanej wiązki powinna być dostosowana do karnacji i fototypu skóry, dzięki czemu uzyskany efekt będzie optymalny. 

3. Wybierz odpowiedni poziom mocy: W naszych depilatorach możesz wybrać moc dostosowaną do ciebie. Pierwsze zabiegi zacznij od mniejszej mocy i stopniowo zwiększaj.

 4. Przeprowadź próbę na niewielkim fragmencie skóry: przed pierwszym użyciem depilatora laserowego zaleca się przeprowadzenie próby na niewielkim fragmencie ciała, aby sprawdzić reakcję skóry na działanie lasera. Osobom o wrażliwej skórze zaleca się wybranie niższego poziomu mocy i krótszego czasu trwania impulsu światła. 

5. Przeprowadź depilację: po przeprowadzeniu próby na niewielkim fragmencie skóry można przystąpić do depilacji reszty ciała. Należy przyłożyć gotowe do użytku urządzenie do skóry i nacisnąć przycisk uwalniający wiązkę światła.  

6. Powtarzaj zabieg regularnie 

Shopping Cart